Chwilowo nieczynne!

Zostałem zmuszony przez najbliższą rodzinę do zrobienia przeglądu organizmu. Jak dotąd niczego dramatycznego nie odkryto, ale stwierdzono ogólnie, że organizm nie odmłodniał, a raczej wprost przeciwnie. Tyle tylko, że tracę mnóstwo czasu na siedzenie pod drzwiami różnych lekarzy, zamiast zajmować się np. wymyślaniem i pisaniem tekstów blogowych.

Aby jednak nie robić dłuższych niż zwykle przerw, znów musiałem sięgnąć do przepastnego archiwum. Nie jest więc wykluczone, że już kiedyś ten tekst był publikowany. Można więc udowodnić jego autorowi, że wprawdzie serce ma zdrowe, ale także potężną sklerozę.

Kuchnia to doskonałe miejsce do nawiązywania przyjaźni i pozbywania się stresów. Lekcje gotowania zaś pozwalają człowiekowi uwierzyć w siebie i pokazują najprostszą drogę do sukcesu. Pół godziny spędzone w kuchni przy garnkach i patelni pozwala przyrządzić proste (acz nie prostackie) dania, które są w stanie zmiękczyć każde serce. I damskie, i męskie.

Proponuję więc na początek kilka prób z podstawowymi daniami, jakimi są np. lekkie zupy przyrządzane na bulionach warzywnych bądź mięsnych (dla uproszczenia procesu z kostki) z udziałem warzyw (np. oliwek) i lekkich twarogów (np. serka mascarpone) lub z łatwego w gotowaniu, aczkolwiek zaskakującego czy wręcz egzotycznego połączenia w rondlu pomidorów i pomarańczy. W użyciu winny być też podstawowe przyprawy, jak sól i pieprz, oraz w Polsce zbyt mało używany świeży imbir.

Drugie dania też charakteryzować się muszą podobną prostotą. Dlatego proponuję do wyboru włoskie makarony lub ryż. I spaghetti, i risotto to dania niebywale łatwe w gotowaniu. Trzeba tylko poznać ich zalety, a także sposoby (zaskakujące łatwe) gotowania.

Z połączenia klusek z oliwą, czosnkiem i papryką powstaje zachwycające danie. W dodatku można je jeść niemal bezkarnie. Nierozgotowany makaron nie tuczy. Podobnie z ryżem. Zrobienie risotta to niemal zabawa. A rezultat zawsze oszałamiający.

Sałatka caprese to włoska klasyka. A przyrządzić ją można w parę minut. Trzeba tylko mieć pyszne pomidory, wspaniały delikatny ser mozzarellę, świeże listki bazylii, smakowitą oliwę i własnoręcznie zrobiony sos winegret.

Wszystkim, którzy opanują tę sztukę, gwarantuję same sukcesy w życiu towarzyskim i udane podboje miłosne.

Smacznego!

Wyszedłem na chwilę i zaraz wracam.