Komunikat meteo z najgorętszego dnia lata 2013 r miedzy Wisłą a Bugiem

Czwartek, 8 sierpnia, godz. 5.55
Na skraju Puszczy Białej nad Narwią, 6 km. poniżej Pułtuska temperatura 25 st. C. Śniadanie gotowe. Sok z pomarańczy (m imo zakazów, bo to owoce bożonarodzeniowe) wyciśnięty. Do tego grzanki, miód, twarożek domowy i herbata.

Godz. 7. 30
Dom zamknięty, trawnik polany, pies napojony. Auto rusza na wschód.
Między godzinami 7.40 a 9.40 w temperaturze rosnącej auto bieży na wschód i pokonuje odległość 150 km. Docieramy do Siemiatycz.
Godz. 9.45 – 12 45, Siemiatycze, temperatura przekracza 30 st. C. Mimo gorąca zwiedzamy synagogę ( w remoncie i mieszczącą dziś dom kultury), dom talmudyczny czyli zasadniczą szkołę zawodową  , XVIII- wieczny kościół Wniebowstąpienia, klasztor, kaplicę św. Anny(drewnianą i w remoncie) zdobiącą miejscowy cmentarz, kaplicę ewangelicką (tamże) pełniąca rolę galerii sztuki i piękną cerkiew. Temperatura rośnie.
Godz. 13.oo
Obiad w pensjonacie Cezar. Dania regionalne. (Opis w stosownej chwili).
Godz. 14.00, temperatura 35 st. C
Droga na św. Górę Grabarka. Pobranie wody ze św. Źródełka, zwiedzenie cerkiewki i parku krzyży.
Godz. 15.00 droga powrotna z krótkim postojem w młynie Repki pod Sokołowem Podlaskim . Zakup mąki (chyba na całą zimę) i jazda do domu.
Godz. 17.00, temperatura pod domem – od zachodu 40 st. C, od północy 38 st. C. Skok do wody a potem na werandę. Lodowate wino i do roboty.
Dokładna relacja ze zdjęciami w stosownym momencie.
Godz. 19.09,  temperatura 38,5 st. C. Utrata św…