Zgadnij co gotujemy?


Drukując fragment nowej książki Daniela Passenta „Moja gra” zapowiedziałem, że egzemplarz wzbogacony o autografy autora i jego bohatera będzie nagrodą w środowym quizie. I właśnie nadeszła pora kiedy wystawiam do gry dwóch wybitnych zawodników: tenisistę, kolekcjonera malarstwa – Wojciecha Fibaka i felietonistę, dyplomatę – Daniela Passenta. Aby zdobyć książkę Passenta o Fibaku wystarczy odpowiedzieć na trzy pytania tak, bym uznał odpowiedzi za prawidłowe. Oto pytania:

1.Jedna z pierwszych restauracji Paryża istniejąca do dziś na Montmartr’e nazywa się?

2.Korty Warszawianki to ważne miejsce w karierze niemal wszystkich wybitnych polskich zawodników. Dziś w ich pobliżu znajduje się także wiele ważnych miejsc dla smakoszy. Wymień choć dwie restauracje funkcjonujące przy ul. Merliniego, Puławskiej lub Odyńca.

3.Jak się nazywa wielka firma cateringowa zatrudniająca armię wy bitnych kucharzy, obsługująca od lat wszystkie turnieje tenisowe na paryskich kortach Roland Garros?

To teraz tylko silny serwis wysłany we właściwy punkt czyli internet@polityka.com.pl i po meczu. Książka zmieni właściciela. Byle sędzia nie był stronniczy, co na kortach czasem się zdarza.