Zgadnij co gotujemy?(131)

Przygotowania do pierwszej tegorocznej majówki w pełnym toku. Grill oczyszczony z ubiegłorocznych resztek. Węgla drzewnego wbród. Tacki zapobiegające paleniu się cieknącego tłuszczu też kupione. Bardziej zapobiegliwi już marynują karkówkę, rostbef lub szynkę. Leniwsi liczą na zakup przygotowanego  mięsa. Jest chwila wytchnienia. Warto więc pogłówkować, by wygrać książkę. I podwyższyć wynik w badaniach czytelnictwa, w których Polacy znajdują się na samym końcu list rankingowych. Ze statystyk wynika, że nasi rodacy czytają jedną książkę rocznie. To nawet w rankingach spożycia wina wypadamy lepiej: 1,3 litra tego płynu przypada na statystycznego Polaka (Francuz wypija ponad 50 litrów i to jakich win!). No to do roboty:

1 – W jakim bestsellerze słowo grill użyte jest w tytule i kto jest jego autorem?

2 – Szokującą (w tamtych latach) majówkę uwiecznił na płótnie słynny malarz torujący drogę impresjonistom  (obraz wisi w paryskim Musee d’Orsay) – kto to i jak zatytułował dzieło?

3 – Jak zapobiegać rozpadaniu się ryb pieczonych na ogrodowym grillu?

Kto zna odpowiedzi ten szybko wysyła list na adres internet@polityka.com.pl a pierwsza prawidłowa odpowiedź będzie nagrodzona książką, o której mowa w  pytaniu numer 1. Dodam, że to pasjonująca lektura i to nie tylko dla smakoszy.