Zgadnij co gotujemy?(89)

Tym razem nagrodą w quizie będzie ulubiona książka kucharska naszej córki i jej przyjaciółek. Łatwo się domyślić, że to książka autorstwa Barbary Adamczewskiej i Beaty Mellerowej czyli „W kuchni babci i wnuczki”. Lubią ja też i inni czytelnicy. A wydał ją oczywiście „Nowy Świat”.  Aby otrzymać książkę opatrzoną moja dedykacją  a także autografem autorki – trzeba odpowiedzieć na trzy pytania (bezbłędnie oczywiście) i nie zwlekając wysłać list na adres:  internet@polityka.com.pl

A oto pytania:

1. W 1894 roku w pewnym polskim czasopiśmie ukazało się następujące zdanie: „Kobieta piękna powinna mieć 1 metr 57 cm wzrostu i ważyć netto 52 do 54 kg. Staraj się mieć apetyt dobry.” Jaki to był tygodnik damski?
2. Hrabina Cecylia Plater-Zyberk założyła w 1891 roku szkołę propagującą najnowsze tendencje prowadzenia gospodarstwa domowego dla młodych panien z dobrych domów. Gdzie mieściła się ta uczelnia?
3. Giovanni Giacomo Lardelli otworzył w 1902 r  w Warszawie przy ul. Kruczej cukiernię. Jak nazywał się ten słodki lokal?

Szybko siadajcie do komputerów. Czekam na listy i przygotowuję książkę do wysyłki. Powodzenia!