Zgadnij co gotujemy? (27)

Już się zaczęły jubileuszowe obchody. Tak, tak „POLITYKA” skończyła 50 lat! Nie jest to podfruwajka, głupstwa plotąca nastolatka ale też i nie matrona nudząca swymi pouczeniami. Jest to – mam głębokie przekonanie – piękna i mądra dama, która głos zabiera wprawdzie często, bo co tydzień ale z sensem i z pożytkiem dla grona wielbicieli.

I z tej okazji, pięknego jubileuszu, dzisiejszy quiz będzie jej poświęcony. A na dodatek nagrodą nie będzie książka kulinarna lecz świeżutki egzemplarz książki Wiesława Władyki pt. „Polityka i jej ludzie”. Oczywiście z autografami i dedykacją.

No to do roboty. A nowoupieczonym czytelnikom radzę w przypadku kłopotów zajrzeć do internetowego wydania naszego tygodnika. Mogą znaleźć tam podpowiedzi.
1. Jak zatytułowana jest prowadzona w  Polityce od 1992 roku rubryka recenzji kulinarnych?
2. Z czwórki pierwszych recenzentów kulinarnych do dziś przetrwało dwóch (A.Garlicki i P.Adamczewski), kto jeszcze był (wymień choć jednego z dwu pozostałych) w tej grupie smakoszy?
3. Przed laty „Polityka” przyznawała nagrody ludziom wprowadzającym ferment w życiu umysłowym kraju. Otrzymali je m.in. Krzysztof Kieślowski, Konrad Swinarski, zespół „Życia i Nowoczesności”. Nagroda miała nazwę kojarzącą się z kuchnią. Jak brzmiała ta nazwa?

Na odpowiedzi czekam jak zwykle pod adresem internet@polityka.com.pl

Kto pierwszy ten lepszy.