Pod Tropeą nie jest źle

Wylądowaliśmy w Lamezia Terme, czyli 70 km od maleńkiego kurortu San Nicolo di Ricadi, gdzie jest nasz hotel o wdzięcznej nazwie Sole Mare. Tu spędzimy osiem dni z dala od wszelkich zajęć. Będziemy tylko korzystać ze słońca, morza i krótkich wycieczek.

Odwiedzimy oczywiście Tropeę (to tylko 7 km i można nawet dojść piechotą), którą pokazywałem na zdjęciu, zapowiadając wyjazd do Kalabrii.

Druga wyprawa będzie nieco dalej: do Pizzo, które – jak zapowiadają w przewodniku – jest miasteczkiem ze  starówką pełną uroku. Najbardziej znany zabytek to zamek z XV wieku, gdzie był więziony i rozstrzelany francuski generał napoleoński, syn oberżysty z Gaskonii, kolekcjoner niewieścich serc – Joachim Murat.

Niedaleko od starego miasta znajduje się ciekawy kościół Piedigrotta, zbudowany na skale, ozdobiony wieloma rzeźbami. Lokalnym wyrobem, z którego słynie miasteczko, jest „tartufo di Pizzo” – pyszne czekoladowe lody.

Obszerniejsze sprawozdanie (tj. rozstrzygnięcie, na ile rzeczywistość zgadza się z obrazkami na reklamach) będzie rzecz jasna po powrocie.