Zgadnij co gotujemy

 Dziś do wygrania kolejna książka. „Nowoczesna kuchnia z regionalnymi akcentami” to dzieło słynnego mistrza kuchni Roberta Sowy. Książka raz już była nagrodą w naszym quizie. Dzisiejszy egzemplarz ma dodatkową wartość – autograf autora. A ja te książkę rekomenduję nie tylko dlatego, że bardzo lubię Roberta i uważam go za jednego z najwybitniejszych szefów kuchni ale także dlatego, że zrobiłem wg. jego przepisów sporo dań i wszystkie były niezwykle udane. Są one bowiem proste, z dostępnych składników i nie wymagają nadzwyczajnych umiejętności. Zawsze zaś smakują wszystkim, którzy znajdują je na swoich talerzach. Dla udowodnienia tej opinii przytoczę przepis, który robiłem ostatnio:
Kaszanka wiejska z szarą renetą, cynamonem i słodką cebulą
4 pętka krupnioku z kaszy jęczmiennej z podrobami, 3 łyżki oleju rzepakowego,2  pokrojone w piórka słodkie cebule, 2 szare renety, sok z 1/2 cytryny, sól, grubo mielony pieprz, cynamon, 4 kromki żytniego chleba, śmietankowe masło do smarowania
1.Jabłka obrać, pokroić na cząstki i skropić sokiem z cytryny.
2.Na rozgrzanym oleju obsmażyć kaszankę z każdej strony i odstawić w ciepłe miejsce.
3.Na tej samej patelni zeszklić cebulę, dodać jabłka i przyprawy, krótko podsmażyć, aby jabłka zachowały swój kształt.
4.Kaszankę podawać na winnych jabłkach z cebulą i cynamonem oraz z żytnim chlebem, obficie posmarowanym masłem.
Świetnym dodatkiem będzie również tarty, puszysty chrzan i ogórki małosolne.

 A teraz pytania:

1. Najsłynniejsza zupa Podhala to… ?

2. Co to jest ferkase i skąd pochodzi ?

3.Co to takiego buchta i gdzie najczęściej można ją spotkać?

Teraz proszę o szybkie wysłanie odpowiedzi na znany adres czyli internet@polityka.com.pl  i książka  zostanie wyekspediowana pod wskazany adres.