Pochwała konkurencji

 

To nie jest wcale łatwe. Chwalić kogoś, kto stanowi bezpośrednią konkurencję dla nas. I w dodatku robi to w sposób ciekawy, atrakcyjny i bardzo sympatyczny. A jednak…

Młode małżeństwo   dziennikarzy odpoczywa gotując. I lubią się tą pasją dzielić z jak najszerszą publicznością. Wszystkie przepisy przez nich publikowane są wcześniej wielokrotnie przyrządzane i testowane na rodzinie oraz przyjaciołach. Te zdania ( z wyjątkiem przymiotnika „młode”) mógłbym wpisać do noty informacyjnej na nasz własny temat.

W dodatku oni nie tylko gotują i o tym piszą ale także wszystko filmują i prezentują widzom. Twierdzą przy tym, że są w tej mierze jedyni. Muszę więc przy okazji ich rozczarować. W naszej witrynie www.adamczewscy.pl i w blogu www.adamczewski.blog.polityka.pl  od lat prezentujemy 3 – 4 minutowe filmiki na ten sam temat.  Im nas popularyzatorów dobrego smaku i dobrych manier przy stole więcej – tym lepiej. Więc przełamując wstrętne uczucie zazdrości polecam tę zdolną i miłą kulinarna parę. Oto co o nich wyczytałem:

Serwis Kotlet.tv prowadzony jest przez młode małżeństwo Paulinę i Michała Stępniów. Obydwoje są dziennikarzami. Zaś ich pasją jest gotowanie. I dzielenie się doświadczeniami z innymi smakoszami. Tę kulinarną pasję realizują prowadząc serwis, w którym przepisy pokazywane są w formie filmów wideo.

Coraz częściej gotowanie traktowane jest jako zabawa i sposób spędzenia wolnego czasu: gotujemy  dla rodziny, dla przyjaciół i z przyjaciółmi, dlaczego nie mielibyśmy gotować z dziećmi?

Głównym celem nowego działu Kotlet.tv ma być zachęcenie rodziców do gotowania ze swoimi pociechami. Bywało – a prawdę mówiąc w większości rodzin jest tak nadal – że przygotowanie obiadu czy kolacji to czas, w którym  maluchy się nudzą. Nie mogą zrozumieć dlaczego  mama czy tata nie mają dla nich czasu.

Tymczasem można to zmienić w prosty sposób. Po prostu pokazać dzieciakom, że jedzenie i jego przygotowanie to zabawa dla całej rodziny, że to coś miłego, fajnego i radosnego? Ten wspólnie spędzony czas pomaga w budowie więzi a przekazane nawyki i towarzysząca rodzinnemu gotowaniu atmosfera miło zapisze się w pamięci dzieci. Przy okazji można nauczyć dzieci, że przygotowanie czegoś samemu daje satysfakcję i jest dużo lepsze niż sięganie po łatwo dostępne niezdrowe dania. Budujemy tym samym prawidłowe wzorce i zachowania żywieniowe, co jest szczególnie ważne w czasach kiedy króluje fast food, a problem z otyłością wśród dzieci narasta w zastraszającym tempie.

Przepisy proponowane dla dzieci przez Kotlet.tv są proste i nie wymagają wiele energii i czasu. Każdy z nich został zaprezentowany także w postaci filmu wideo.

Gotowanie z najmłodszymi jest coraz modniejsze, co widać na małym ekranie. Wiele stacji telewizyjnych produkuje programy kulinarne, w których rolę gotujących gospodarzy pełnią dzieci. Podkreślany jest przy tym aspekt edukacyjny i chęć krzewienia dobrych wzorców żywieniowych. Kotlet.tv stara się wkomponować w ten nurt.

Szczerze życzymy sukcesów! Smacznych sukcesów!