Nowe poletko smakoszy!

Coraz więcej mam znajomych interesujących się kuchnią i spędzających w niej z pożytkiem czas. Ostatnio do tej grupy dołączył młody bankowiec doradzający mi w sprawach finansowych Adam T. Najpierw poprosił o autograf a potem zaproponował własny przepis na sałatkę. Wypróbowałem. Świetna. Więc mogę ją publicznie zaprezentować:
 Sałatka Adama
Warstwy w kolejności układane od dołu naczynia ( ładnie wygląda w szklanej misie):
 1) pokrojone kawałki chudego mięsa kurczaka lub indyka ( np. filety) przyprawiamy i podpiekamy na patelni ( dolna warstwa) – przyprawy wg uznania bardziej lub mniej pikantne (sugeruję mocniejsze smaki)
2) następna warstwa to ketchup (delikatnie polać)
3) marynowana cebulka ( lepiej wcześniej wymoczyć) może być też zwykła cebula lub czerwona pokrojona w kostkę
4) pokrojony w kostkę ogórek kwaszony (jeżeli ktoś preferuje może być również konserwowy)
5) majonez (przykryć całość)
6) kukurydza z puszki
7) ponownie majonez
8 ponownie ketchup
9) ostatnia grubsza warstwa pokrojonej kapusty pekińskiej (sugeruję z górnej części – delikatniejsze liście).
 Dla takich ludzi jak Adam jest przeznaczona dalsza część dzisiejszego tekstu.

Znasz miejsca, gdzie można dobrze zjeść? Chcesz robić najlepsze risotto na świecie? A może warzysz piwo według przepisu dziadka? Już Cię lubimy! A w Cook-book:

– poznasz ludzi, dla których jedzenie to styl życia
– odkryjesz miejsca, gdzie jakość to świętość
– zainspirują Cię rozmowy okołokulinarne
– znajdziesz pasję, podróże, historie, wydarzenia, filmy, zdjęcia – czyli cały kulinarny świat w jednym miejscu
– polubisz fajnych ekspertów
– i wejdziesz w świat życiowych przyjemności!

Dołącz do Cook-book i daj się poznać w roli kucharza, gawędziarza, fotografa, wędrowca, fajnego człowieka.


Tak reklamuje nową inicjatywę nasze Wydawnictwo czyli Nowy Świat i wkręca Barbarę oraz mnie w ten zwariowany internetowy świat.
O nowym portalu społecznościowym  można jeszcze powiedzieć, że  jest dla wszystkich, dla których przyjemność płynąca z jedzenia to ważny element stylu życia  Nazwa serwisu to  Cook-book, adres: www.cook-book.pl
A ponieważ święta Wielkiej Nocy tuż, tuż to przygotowaliśmy prezent  wielkanocny, który czeka na wszystkich gości serwisu, a jest to  e-poradnik z przepisami  pt.”Wesołych świąt!” (z naszymi  ulubionymi potrawami, testowanymi na gościach).
W tym portalu wracamy też do przygotowywania filmików ,  które są dowodem na prawdziwość twierdzenia, że wszystkie przepisy są wypróbowywane na rodzinie, przyjaciołach a nawet przygodnych znajomych.

PS

Na lansowanym przeze mnie Bazarze Banacha w sobotę zapowiadany jest od 10 do 14 Wiosenny Festiwal Sera. Mają być sery z Podlasia, okolic Lipiec Rejmontowskich i Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Głuchowie. Może być atrakcyjniej niż podczas pierwszej tego typu imprezy zorganizowanej przez Banachowców.