Zgadnij co gotujemy?(18 B)

Przed odpowiedzią przyda się przekąska

I już jesteśmy w Nowym Roku. Choć nie wiem czy to powód do radości. Przecież na pytanie o wiek podajemy większą liczbę niż przed tygodniem. No ale za to przybyło nam doświadczenia. Jesteśmy mądrzejsi. Ktoś w to wątpi? No to zaraz przeprowadzę właściwą próbę. Oto pytania potwierdzające, że jesteśmy coraz mądrzejsi:

1 – Czy rosolis to zupa z drobiu czy z  innego mięsa?

2 – Raki to skorupiaki żyjące także i w naszych rzekach (pod warunkiem, że są czyste) ale także i coś zupełnie innego spotykanego na stole; co to takiego?

3 – W pobliżu Grenoble mieści się od wielu wieków ( z przerwami na wielokrotne wygnania) klasztor kartuzów; z czego zasłynęli mnisi i słyną nadal?

A to wzmocni Was po wysiłku jakim jest wyslanie rozwiązania

Po odpowiedziach zorientujecie się, że jestem w wyjątkowo karnawałowym nastroju. Czego i Wam życzę. A teraz zapraszam do komputerów w celu wysłania na adres internet@polityka.com.pl  prawidłowych odpowiedzi. Kto pierwszy ten lepszy i na tego czeka już nagroda – tradycyjny kalendarz ze zdzieranymi kartkami, które na odwrocie mają przepisy kulinarne, porady winiarskie, rysunki satyryczne, przepisy savoir-vivre i inne pożyteczne teksty.

Przegrzebki czyli Saint Jacques dobre sa w każdym momencie