Protokół z III Międzynarodowego Zjazdu „Gotuj się!”

Miejsce Zjazdu: Żabie Błota (koło których jest Połczyn Zdrój a nieco dalej nawet Słupsk i Koszalin).
Czas Zjazdu: formalny – 12 i 13 września; z dniami przygotowań i pożegnań 10,11 i 14 września.

Kworum: wystarczające czyli Zjazd ważny.

Obecni: będą pokazani na licznych zdjęciach w blogu i „Polityce”.

Nieobecni i nieusprawiedliwieni: Arcadius z Przyjacielem (nikt nic nie wie a preznety przyjechały aż zza Wiednia), Marek czyli Miś z Rurą ( nie zna geografii, bo twierdzi, że do Żabich Błot jest 600 km, choć licznik mojego auta zarejestrował zaledwie 400, a na bolącą nogę nic lepszego niż błota) Antek (bo wolał co innego), Stanisław (bo żadna praca nie jest usprawiedliwieniem) yyc ( bo żaden inny zjazd nie jest ważniejszy) Ana (bo walczy z wiatrakami).

Nieobecni usprawiedliwieni: paOLOre i Jolinek (mieli usprawiedliwienie podpisane przez Pana Lulka osobiście), Sławek (to samo ale z podpisem Rudego), Dorota z Sąsiedztwa (ma zszarpane struny), Morąg (bo w szkole nie ma żadnej zarazy ani pasożytów), Echidna (bo u niej wieje ale w innym kierunku niż potrzeba), Nirrod (bo przysparza blogowiczów).

Na stole: pasztety, ciasta, wina, nalewki, chleby.

Obok stołu na ognisku: pstrągi złowione, oprawione i pieczone przez męża Danuśki czyli Francuza, który mówi, całe prosię naziołowane i pieczone, kiełbaski szykowane do ognia.

Pod stołem: liczna reprezentacja dzieci nie wiadomo skąd, nie wiadomo czyich ale rozdokazywanych, miłych i wesołych.

Na terenach zjazdowych liczne psy – małe, średnie i duże (często wyjadające z talerzy zagapionym blogowiczom). Tu dał się zauważyć brak Owczarka z Sąsiedztwa.

Wokół terenów zjazdowych (49 ha) stado koni i źrebiąt przychodzących na wezwanie i domagających się pieszczot.

Podczas Zjazdu jedzono, pito, rozmawiano, decydowano, podejmowano i wymieniano. Jednym z najważniejszych punktów programu była laudacja wygłoszona po polsku, choć powinna po francusku i wręczanie prezentów (głównie Starej Żabie).

Uchwały zjazdowe podejmowane arbitralnie przez poszczególnych uczestników będą podawane do wiadomości  w odpowiednich terminach. Zdjęcia – także. Pierwsze dojdą nawet jeszcze dzisiaj ale w godzinach późniejszych.

Oto foto:

 Córka i wnuk Żaby

 Córka i wnuk Żaby

Alain przy pstrągach

Sto lat, sto lat…

Wojtek Druszcz przy pracy

Mój Zjazdowy pasztet

Ryba, Pyra i Inka

Ruch przy stole…jeszcze pełnym

Wycieczka na pastwisko

Basia Pietkiewicz meczy Alicję

Pies (francuski) już opróżnił szklaneczkę, a my…