Pierwszy krok w Nowy Rok!

Było, minęło. Myślę nie tylko o ostatniej nocy, która nam upłynęło miło i smacznie. I chciałbym by taki był cały ten rok 2010 To oczywiście marzenie ściętej głowy. Nie będę stąpał po samych płatkach róż. Co jakiś czas nadepnę na kolec. Zaboli, pokrwawi i…  minie.

Mam jednak pewne życzenie. I chcę je tu wyartykułować: nie bądźmy dla siebie gorsi gdy możemy być lepsi. A jak to osiągnąć?

Nasz blog jest oczywiście ogólnie dostępny (choć bardzo mi się nie podoba nazywanie go publicznym ? to ma brzydkie skojarzenia) i każdy przechodzeń może tu wstąpić. Ale nie jest prawdą, że może napisać WSZYSTKO. Są i tematy i nawet sformułowania, których tu nie powinno być. I będę tego pilnował.
Kłóćmy się, spierajmy, bądźmy krytyczni, nawet złośliwi ale do pewnych granic. Nie bądźmy agresywni, ordynarni, chamscy, pogardliwi wobec  polemistów.

Nie bądźmy też obrażalscy. Człowiek pisujący do mediów (a blog jest jednym z nich) naraża się na krytykę. Dopuszczajmy możliwość nie zgadzania się z naszymi poglądami i ich ocenę negatywną. Zwłaszcza jeśli sami wystawiamy cenzurki  innym.

Nie pije tu do nikogo i niczego. Piję bowiem do Was wszystkich wychylając resztę szampana, którą rozmyślnie zachowałem po toaście o północy.

Wasze zdrowie Przyjaciele Smakosze!