Świąteczna paczka 2008

Wzorem poprzedniego roku chcemy użytkownikom naszej witryny podarować coś praktycznego. Nie będzie chyba wielką niespodzianką, jeśli powiemy, że będą to przepisy. Wszak to nasza specjalność. I to przepisy na święta. Mamy nadzieję, że pomożemy w ten sposób wielu osobom, które chciałyby przy świątecznym stole usłyszeć miłe słowa. Wszystkie dania, które tu prezentujemy są godne pochwały, nawet trudno powiedzieć, co polecalibyśmy szczególnie. Chyba wszystko. Bo zarówno zupy, jak dania mięsne na święta, rybne na wigilię i wreszcie te świąteczne słodycze?
Zachęcamy do znacznie wcześniejszego zaplanowania świątecznych specjałów. A więc smacznych Świąt!

Rybne przysmaki nie tylko na Wigilię

Te święta kojarzą nam się z karpiem, śledziami i innymi rybami. W każdym niemal domu są inne ulubione dania, które spodziewamy się znaleźć na stole świątecznym. Ale często przecież mamy ochotę także na coś zupełnie nowego, prawda? No i właśnie tu, w naszej witrynie znajdziecie nowe pomysły. Ręczymy, że spodobają się i Wam, i Waszym gościom. Na pewno warto poeksperymentować świątecznie z naszymi przepisami w rękach.

Pstrągi zapiekane z serem
Ryba w marynacie
Śledzie w grzybach
Śledzie na czerwono
Śledzie rodzynkowe inaczej
Śledzie rodzynkowe
Śledzie zapiekane z grzybami i ziemniakami

Zupy wigilijne

Znakomite postne zupy wigilijne zależą od regionu. Każda część Polski chlubi się inną zupą. Jeśli spojrzy się na wigilijny stół można z dużą dozą prawdopodobieństwa określić, skąd wywodzi się zgromadzona przy nim rodzina. Ale przecież wobec przemieszania smaków, jakie niewątpliwie obserwujemy ostatnio, również i tu następują zmiany. A może bardziej będzie Państwu smakować zupa migdałowa niż grzybowa, zaś w innej zaś rodzinie rybno-grzybowa stanie się próbą pogodzenia różnych tradycji. Warto poeksperymentować.

Staropolski krem z borowików
Zupa rybna z talarkami
Zupa rybno-grzybowa
Tradycyjna zupa migdałowa
Barszcz litewski
Barszcz szybki i doskonały

Świąteczne mięsa

W liczne w tym roku świąteczne dni będziemy mieli wiele okazji do kulinarnych popisów, do wypróbowania nowych potraw, do ugotowania także i tego, co jest w naszej kuchni pewniakiem, co zawsze wychodzi i smakuje.
Ale zapewne oczekujecie od nas nowych pomysłów – oto one. Są tu zarówno przepisy na dania gorące jak i na tradycyjne mięsne dania dopełniające świąteczne spotkania z rodziną i znajomymi przy stole. Reszty szukajcie wśród innych działów naszej witryny a jest naprawdę w czym wybierać.

Galaretka z kurczaka
Żeberka w słodkim sosie
Boeuf Strogonow
Pieczeń wołowa z brandy
Pieczeń w chlebie
Pasztet z zająca
Schab w boczku i z warzywami
Rolady z indyka w sosie pomarańczowym
Polędwiczki w cieście francuskim
Polędwica marynowana

Słodycz pod choinką

Kolację wigilijną kończy w naszym domu kutia. Czasem zdarzy się, że kutii starczy i na dłużej. A jeśli nie to pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia osładzane są piernikiem, sernikiem, tortami i ciastem drożdżowym. Jeśli dopisze jeszcze pogoda ? trochę mrozu, trochę śniegu i słońce, to święta są udane czyli… słodkie!

Pierniczki na choinkę
Makowiec z kruszonką
Makowiec z jabłkami
Świąteczna rolada (gałąź)
Wigilijny piernik
Świąteczne ciasto z bakaliami
Tort makowy
Sernik z makiem