Wielkanocny pomocnik

Oczywiście w innych miejscach naszej internetowej witryny i w licznych książkach znaleźć można setki przepisów na świąteczne przysmaki. Jednak trzeba poświęcić na poszukiwania sporo czasu. Proponujemy nasze ostatnie kulinarne doświadczenia, ostatnio poznane smaki, które wydały nam się godne by urozmaicić nimi Państwa stół. Proponujemy kilkanaście zupełnie nowych przepisów. Z pewnością w te dni przydadzą się Państwu. Zaplanujcie świąteczne menu biorąc pod uwagę nasze propozycje.
Prosimy także o informacje, które przepisy przypadły Państwu szczególnie do gustu. Będzie nam miło, jeśli polubicie to, co i my.

Barbara i Piotr Adamczewscy

Dania mięsne na zimno i na ciepło

W te święta szczególnie wiele podaje się mięs – taka tradycja. Warto pomyśleć o zupełnie nowych, nie wypróbowanych dotąd przepisach, o niecodziennych produktach i – niecodziennych efektach.
Ale i z tych produktów, które często goszczą na naszych stołach, można wyczarować niezwykłe, pyszne dania, do czego zapraszamy.

Filet z kurczaka zapiekany ze szpinakiem
Francuski pasztet wiejski
Gęś nadziewana kaszą z grzybami
Kaczka faszerowana
Kaczka pieczona z owocami
Piersi indycze w sosie z mango
Polędwica z rożna
Rolada z kropką
Schab w galarecie
Szynka świąteczna inaczej

Różności na wielkanocny stół
Te święta kojarzą nam się raczej z posiłkami mięsnymi, urozmaiconymi, pachnącymi, na które nabieramy ochoty w tygodniu przedświątecznym. Nie zawsze mamy pomysły, aby przygotować jeszcze coś, jakieś danie dla jaroszy czy po prostu dobrą zupę. A może warto?

Bakłażan pod pierzynką
Fenkuł smażony
Jajka faszerowane fetą
Zupa wiosenna z zielonych ogórków

Ciasta i mazurki

Baba puchowa
Gotowany sernik
Mazurek cygański
Mazurek-marmurek
Mazurek pomarańczowy
Miodowy mazurek
Pascha
Sękacz wielkanocny