Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Gotuj się! - Polskie pasje kulinarne i kultura stołu Gotuj się! - Polskie pasje kulinarne i kultura stołu Gotuj się! - Polskie pasje kulinarne i kultura stołu

11.01.2008
piątek

Zwyczajny sos tatarski

11 stycznia 2008, piątek,

1/2 szklanki majonezu, kilka łyżeczek śmietany (zwłaszcza konieczne, jeżeli majonez jest za gęsty), 2 – 3 łyżki dobrego świeżego, tartego chrzanu, jajko na twardo, 3 korniszony lub konserwowy ogórek, łyżka drobno posiekanego szczypiorku, 4 – 5 marynowanych grzybków, sól, łyżeczka cukru, pieprz.
1. Korniszony, grzybki i jajko na twardo posiekać jak najdrobniej; pokroić drobno szczypior. Jeżeli dodajemy do sosu chrzan tarty w domu, należy pamiętać, że uciera się go albo blisko zapalonego palnika gazowego, albo w otwartym oknie- wówczas nie powoduje silnego łzawienia.
2. Wymieszać wszystkie składniki doprawiając sos do smaku solą, cukrem i pieprzem.
Sos tatarski to wprawdzie banał i klasyka kulinarna, ale naprawdę dobrze przyrządzony, słodko-kwaśny w smaku, to delicje, zwłaszcza w zestawieniu z jajkami na twardo lub z chudymi mięsami na zimno.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. Drodzy Panstwo !
    Dziekuje za przepis na tatarski sos. Dodalam do niego organiczny koperek i sos zmienil kolor na zielony wielkanocny. Polecam ten kolor.
    Alleluja!
    Agatha