Za stołem 2005/2006

Przewodnik po warszawskich restauracjach „Za stołem” Piotra Adamczewskiego i Andrzeja Garlickiego to połączenie rzetelnego przewodnika z błyskotliwą i dowcipną gawędą, praktycznych rad z anegdotami i humorystycznymi dygresjami. Jednym słowem, jest to pozycja dla wszystkim, którzy chcą poznać ofertę warszawskich restauracji przepuszczoną przez profesjonalną wiedzę, czujne oko i… żołądek największych smakoszy w Warszawie.

Przewodnik po restauracjach Warszawy „Za stołem” jest na polskim rynku pozycją wyjątkową. Nie tylko ze względu na jej unikatowość (podobne książki popularne są w Paryżu czy Londynie, natomiast w Warszawie przewodnik po restauracjach jest zjawiskiem nowym), eleganckie opracowanie graficzne, ale przede wszystkim styl książki, jej osobisty i subiektywny charakter. Autorzy prezentują najciekawsze lokale stolicy, trzymając się cennej zasady: wszystkie miejsca osobiście odwiedzili, potrawy skosztowali (do książki włączyli przepisy na co smaczniejsze dania), skorzystali z szatni, toalety, smakowali kawę i płacili rachunki. Polecają te, w których obecne są wszystkie elementy stanowiące o wysokim poziomie restauracji: świetna kuchnia, interesujące wnętrze, miła, pomocna obsługa. I nie zawsze wygórowane ceny. A ponieważ ocena dokonana jest przez prawdziwych znawców kuchni, autorów artykułów i książek kulinarnych, bywalców, podróżników, którzy jedli wszędzie i wszystko, jest pewność, że ich radzie i opinii można zaufać.

Przewodnik dzięki atrakcyjnej, gustownej stronie edytorskiej może służyć jako elegancki, a jednocześnie praktyczny prezent zarówno dla tych, którzy często jadają poza domem, jak i tych, którzy swoją przygodę z bywaniem w restauracjach dopiero zaczynają.