Zgadnij co gotujemy (33)

Mam nadzieję, że Was nie zamęczę tymi angielsko szkockimi tematami. Ale sądzę, że i quiz po takiej podróży winien być utrzymany we właściwym klimacie. I tylko nagroda będzie międzynarodowa. Tym razem to moja książka „Smakosz wędrowny” z Wydawnictwa Prószyński i S-ka czyli wędrówka przez świat i historię w połączeniu z przepisami z różnych kontynentów i epok.

No to do roboty łasuchy!
1. Co to jest Aberdeen Angus – miejscowość, potrawa czy napój lub co innego?
2. Avalon to po celtycku „wyspa jabłek” , ta wyspa leży w hrabstwie Somerset, królują tu jabłonie, z owoców których powstaje cydr. Kto przetrasportował jabłka z południa Europy do Anglii (było to 2 tys. lat temu)?
3. Jaka szkocka potrawa wymaga specjalnego szacunku stołowników – górale mówią i piszą o niej Pani (they), mieszają składniki tylko prawą ręką i jedzą na stojąco?

Mieszkańcy Wysp mają łatwiej ale za to dłużej śpią (różnica czasu), więc szanse są wyrównane. Kto pierwszy przyśle prawidłowe odpowiedzi na stały adres czyli internet@polityka.com.pl ten dostanie książkę z autografem i dedykacją, jako prezent świąteczny czyli tzw. zajączka. Czekam!