Latające ryby

Okazuje się, że latające ryby potrafią dofrunąć i do Warszawy.

Najpierw pojawiły się na Powiślu, gdzie otwarto nocny Targ Rybny pod restauracją Zielony Niedźwiedź. Dzięki firmie Fish Lovers w piątek wieczorem (od godz. 19.30 do 22) pod restauracją Zielony Niedźwiedź (Smolna 4) można kupić świeże ryby i owoce morza z Atlantyku. Dolatują one do Warszawy samolotami prosto z łowisk.Norwegia w sieci pełnoZgłodniali miłośnicy zupy rybnej lub świeżych krewetek z patelni mogą wykorzystać sąsiedztwo Zielonego Niedźwiedzia, gdzie tymi smakołykami nakarmią.

Nie tylko miłośnicy nocnych wędrówek po Warszawie mogą kupić świeże homary czy okonie morskie. Od minionego piątku czynny jest Targ Rybny na placu Powstańców Warszawy. Pod specjalnie ustawionymi namiotami rozstawiono stoiska, na których kupić można wszystko, co pływa w Atlantyku i innych morzach. Krzysztof Cybruch – organizator także Targów śniadaniowych – sprowadza świeży połów prosto z sieci. Oprócz świeżych owoców morza, takich np. jak osławione ośmiorniczki, można tu kupić ryby wędzone, pasztety czy filety o grubości wyznaczonej przez klienta. Można uraczyć się też świeżą rybą prosto z patelni.

Na placu ustawiono także toalety, kosze na odpadki – czyli pomyślano, by po zamknięciu Targu (a czynny on bywa w piątki od 12 w południe do 20 wieczorem) nie zostało po nim ani śladu. Mam nadzieję, że projekt Krzysztofa Cybrucha i pomysł Jakuba Pieniążka z Fish Lovers (Targ Nocny na Powiślu) nie będą efemerydami, tylko na stałe osiądą w gastronomicznym krajobrazie stolicy.