Urok rankingów

Wprawdzie rankingi bywają zwodnicze (np. zdumiewające czasem zmiany na listach popularności polityków i partii), ale mogą także dostarczać sporo radości i zadowolenia. Zwłaszcza gdy zainteresowani plasują się na czołowych, czyli dobrych miejscach.

POLITYKA prowadzi statystykę blogową od paru już lat. Dziś na liście rankingowej figuruje 40 blogów. Od dłuższego czasu nasz blog „Gotuj się!” mieści się w ścisłej czołówce. Statystyka prowadzona przez redakcję internetową obejmuje liczbę odsłon oraz liczbę tzw. unikalnych użytkowników.

Regularnie w rankingu przewodzi blog Daniela Passenta – „En Passant”. Zdominował on listę trwale, a w minionym miesiącu (lutym) – przy 31173 uczestników – zarejestrował 116763 wejść. Kolejne miejsca zajęły: Chętkowskiego „Belferblog”, Hartmana „Loose Blues”, Żakowskiego „Jak na dłoni” i na piątym miejscu my, czyli „Gotuj się!”. Wprawdzie były miesiące, w których lokowaliśmy się wyżej, ale 73674 odsłon i 19815 stałych uczestników to też dobry powód do radości.

Za nami usytuowała się Dorota Szwarcman, tuż za nią Adam Szostkiewicz a potem 33 pozostałe blogi prowadzone przez znanych i wybitnych autorów.OLYMPUS DIGITAL CAMERADziękuję więc wszystkim blogowiczom, bo dzięki ich aktywności uplasowaliśmy się tak wysoko. I zapraszam do dalszego pisania. Tymczasem zaś możemy uczcić nasz sukces stosownym toastem.