Zgadnij co gotujemy?

Po raz trzynasty, po wakacyjnej przerwie, bawimy się w zgadywanki. Dziś nagrodą będzie płyta, która powinna ucieszyć miłośników muzyki Chopina i… jazzu. Jest to bowiem nagranie grupy Nahorny Sextet grającej utwory Fryderyka Chopina (choć nie tylko jego) zaaranżowane przez wybitnego pianistę jazzowego. W jego zespole zaś występują: Dorota Miśkiewicz – wokalistka i skrzypaczka, Henryk Gembalski – skrzypek, Wojciech Staroniewicz – saksofony, Mariusz Bogdanowicz – kontrabas i Piotr Biskupski – perkusja. Płytę mam też w swoich zbiorach i słucham jej z przyjemnością.  Warto ją mieć, bo wybitna i … poprawia humor słuchającego. Oto dzisiejsze pytania:

1 – Nie tylko z szampanów będą strzelały korki w Sylwestra; jak nazywają się wina musujące produkowane we Włoszech i w Hiszpanii?

2 – Nasz rok kończy się wraz z upływem ostatniego dnia grudnia a w innych kulturach?

3 – Sylwester rozpoczyna okres karnawału a kiedy ten czas szaleństwa dobiega końca?

Chyba nie za łatwe to pytania. No to szybko proszę ruszać do komputerów i wysyłać odpowiedzi na adres  internet@polityka.pl  mimo, że na rozwiązanie trzeba będzie dość długo czekać. Czeka też płyta, ja czekam i listonosz czeka. A potem będzie czekać i zwycięzca.