Tort Pischinger albo zwykłe wafelki

Paczka wafli dowolnego kształtu, kostka masła lub masła roślinnego, 3 łyżki kakao, jajko, 6 łyżek cukru pudru, może być kropla olejku rumowego lub kilka kropel mocnego alkoholu.
1. Zmiksować ręcznym mikserem masło, dodać do niego jajko (można dodać tylko żółtko, a białko ubite na pianę póŸniej), cukier i na koniec kakao przesiane przez sitko i olejek rumowy albo alkohol.
2. Przekładać wafle cienkimi warstwami kremu. Owinąć w czysty biały papier i włożyć do lodówki przyciskając wafel deseczką.
3. Po ochłodzeniu można pokrajać wafle, można też, jeśli są okrągłe, posmarować jeszcze na wierzchu resztką kremu i podawać jak tort.
Jeśli wafle lekko zwilgotnieją w czasie przechowywania, można je wysuszyć przed przełożeniem kremem i uczynić chrupkimi wkładając do nagrzanego piekarnika. Nasz Pischinger jest oczywiście uproszczony, co nie znaczy, że mniej smaczny. Przygotowany z chrupiących wafli i kremu ze świeżego masła, z dobrym kakao – jest naprawdę znakomity. Można dla podniesienia smaku dodać jeszcze nieco posiekanych orzechów lub rodzynek czy wiórków kokosowych.