Królik według przepisu Piotra

(8 porcji)
Tuszka królika ważąca ok. 1 1/2 kg, sól, 3 ząbki czosnku, 2 liście laurowe, 2 średnie cebule, łyżeczka bazylii i estragonu, 2 łyżki masła lub margaryny, szklanka słodkiej śmietanki, cytryna, 4 – 5 plasterków surowego boczku.
1. Tuszkę króliczą podzielić na drobniejsze kawałki, każdy mniej więcej wystarczający na jedną porcję.
2. W salaterce lub kamionkowym naczyniu układać warstwami kawałki królika, pokrojony czosnek, krążki cebuli, pokruszone liście laurowe, zioła, skropić każdą warstwę sokiem z cytryny. W takiej marynacie musi mięso postać co najmniej dobę, a jeszcze lepiej 2 – 3 doby, na dolnej półce lodówki.
3. Na dnie brytfanny ułożyć plastry boczku, na nich kawałki królika i gdzieniegdzie kawałeczki masła lub margaryny. Wstawić do dość gorącego piekarnika(190 st C). Po pewnym czasie zmniejszyć ogień i piec pod przykryciem aż do miękkości. Na koniec lekko zrumienić mięso bez przykrycia.
4. Wymieszać śmietankę z odrobiną sosu spod królika i z łyżeczką mąki, tak , aby nie było grudek. Polać królika sosem i raz zagotować.
Tak przyrządzonego królika podawać można z ryżem ugotowanym na sypko lub ziemniakami purée, z dodatkiem jakiejkolwiek kwaśno – słodkiej surówki.