Kaczka egzotyczna- smakowita i „podzielna”

Kaczka, ok. 30 dag (mniej więcej szklanka) surowego mielonego mięsa, czerstwa bułka, jajko, duża cebula, 2 duże ząbki czosnku, 4 łyżki sosu sojowego lub przyprawy do zup, sól , jakakolwiek ostra przyprawa – chili, ostra papryka itp. , 2 łyżki oleju, 4 suszone grzyby.
1. Wymyć grzyby, namoczyć je i trochę w „krótkiej” wodzie pogotować. Wystudzić.
2. Wymieszać 2 łyżki sosu z 3/4 łyżeczki soli .Przygotowaną do pieczenia tuszkę kaczki posmarować tą mieszanką.
3. Na patelni rozgrzać olej, dodać drobno pokrojony lub przeciśnięty przez praskę czosnek, dodać cebulę, poddusić, dodać mięso, namoczoną w wodzie i wyciśniętą czerstwą bułkę, resztę sosu sojowego, sól, pokrojone grzyby, ostrą przyprawę, na koniec wbić jajko i wymieszać.
4. Wypełnić kaczkę nadzieniem, zaszyć otwór brzuszny i gardziel.
5. Piec bez tłuszczu w brytfannie, najpierw bez przykrycia na silniejszym ogniu, potem pod przykryciem na wolnym, ok. 1 godz. Na koniec piec ok.40 minut w odkrytym naczyniu, aby lekko się zrumieniła.
6. Podawać pokrojoną na części , z porcją podzielonego nadzienia pod każdym kawałkiem kaczki.
Jeśli w czasie pieczenia wyparuje zbyt wiele sosu – należy podlewać po trochu wodą, potrawa bowiem musi go mieć dużą ilość.
Tak przyrządzoną kaczkę podaje się z ryżem ugotowanym na sypko i z kwaśną sałatką, na przykład z czerwonej kapusty lub z białej – słodkiej albo kwaszonej.