Flaczki najłatwiejsze z kurczaka

(8 porcji)
Kurczak, porcja włoszczyzny z kapustą, kilka ziaren pieprzu, suszony grzyb, sól, pieprz mielony, łyżka masła, łyżka mąki, ewentualnie trochę gałki muszkatołowej, pół łyżeczki majeranku, łyżka siekanej natki pietruszki i odrobina ostrej przyprawy chili.
1. Ugotować rosół z kurczaka i 8 szklanek wody ,włoszczyzny , kilku ziaren pieprzu i suszonego grzyba. W trakcie gotowania posolić do smaku
2. Wyjąć mięso, marchew i pietruszkę, mięso wystudzić, oddzielić od kości, pokroić w paseczki. Połączyć z przecedzonym rosołem.
3. Zrobić zasmażkę z mąki i masła, połączyć z potrawą. Doprawić mielonym pieprzem, gałką muszkatołową, chili, czy innymi przyprawami, w zależności od gustu i kulinarnej fantazji.
„Flaczki” z drobiu, doskonale zastępujące prawdziwe flaki, są bardzo do nich podobne w smaku, podawać można także z dodatkiem ostrego, tartego, żółtego sera lub z pulpetami, jednymi z podanych w rozdziale o dodatkach do zup.
Doskonałe są również „flaczki” przyrządzone z drobiowych żołądków. Trzeba jednak pamiętać, aby żołądki przed gotowaniem oczyścić dokładnie z tłuszczu i błonek.