Carpaccio

50 dag polędwicy wołowej, 2 łyżki oliwy z oliwek, łyżka octu balsamicznego, sól, pieprz (biały, świeżo mielony), 2-3 łyżki płatków parmezanu, garść listków szpinaku lub rukoli.
1. Polędwicę obmyć, zawinąć w płat folii do żywności, uformować w zgrabny walec, włożyć co najmniej na 2 godziny do zamrażalnika.
2. Po wyjęciu zamarzającej polędwicy z zamrażalnika pokroić ją na cieniutkie plasterki. Najlepiej udaje się to przy pomocy elektrycznej krajalnicy lub bardzo ostrego noża. Jeśli plasterki nie są wystarczająco cienkie można je ułożyć na folii na desce, przykryć folią do żywności i rozwałkować przy pomocy wałka do ciasta. Plasterki polędwicy ułożyć na talerzykach posmarowanych uprzednio oliwą.
3. Plasterki polędwicy posmarować oliwą i octem balsamicznym, posypać świeżo zmielonym pieprzem, lekko posolić, posypać płatkami parmezanu i przybrać listkami szpinaku albo rukoli.

Zwykły ocet balsamiczny można zastąpić octem o smaku owocowym. Zamiast rukoli lub szpinaku można użyć do przybrania mięsa listków bazylii.