Farsz ruski

3 ziemniaki, 25 dag dość twardego białego sera (może też być niezbyt słona feta), cebula, 2 łyżki oleju lub łyżka masła, pieprz i, w razie potrzeby, nieco soli
do panierowania: jajko, 4 łyżki tartej bułki

1. Ugotować ziemniaki w mundurkach, ostudzić.
2. Cebulę posiekać jak najdrobniej i podsmażyć na złoto w oleju lub maśle.
3. Ser i ziemniaki pokruszyć widelcem, dodać cebulę, pieprz i jeśli trzeba sól. Jeżeli użyjemy do farszu fetę ? dodatek soli raczej będzie zbędny.
4. Smarować farszem naleśniki, zwijać w rulonik, maczać w jajku i tartej bułce, po czym smażyć w dość dużej ilości oleju.

Pierogi także głęboko się zakorzeniły w polskiej tradycji kulinarnej. Zwłaszcza pierogi z owocami są zazwyczaj wspominane jako ulubione danie dzieciństwa. Doskonałe są także pierogi z mięsem, a także farszem naleśnikowym ? w dziedzinie nadzienia do pierogów panuje naprawdę wielka dowolność, możemy więc z powodzeniem odwołać się do naszej fantazji.

Pierogi mają jeszcze i tę zaletę, że znakomicie nadają się do przechowania w zamrażalniku i po rozmrożeniu również świetnie smakują. Pyszne są zarówno podsmażone na tłuszczu, jak i odgrzewane przez chwilę w wodzie lub na parze.
Zależnie od rodzaju farszu podaje się je ze śmietaną, którą można zastąpić gęstym jogurtem, lub polane tłuszczem ze skwarkami czy zrumienioną tartą bułką z masłem lub innym tłuszczem.