Rogaliki z dżemem
20 dag masła, 20 dag serka homogenizowanego, kopiasta łyżka cukru pudru, 0, 75 szklanki mąki. Jako nadzienie około pól słoiczka dowolnego dżemu. Do posmarowania rogalików po wierzchu : białko. Do posypania rogalików po wierzchu 2 łyżki cukru kryształu.
1. W misce wymieszać masło i ser, dodać cukier i mąkę i dokładnie połączyć składniki. Uformować w kulę, zawinąć w folię spożywczą i odłożyć do lodówki.
2. Wyjęte z lodówki ciasto wałkować po kawałku na okrągłe placki, każdy placek wielkości talerza do drugich dań dzielić promieniście na 8 części. Od strony obwodu nakładać po pół łyżeczki do kawy dżemu i zwijać ku środkowi formując rogaliki.
3. Układać rogaliki na wyłożonej papierem do wypieków blaszce, smarować każdy białkiem i posypywać cukrem kryształem. Piec około 20 minut w temperaturze 180 st. C.
Komentarze
Kiedyś znajomy przywiózł mi z Ukrainy kilka główek kiszonego czosnku. Był przepyszny. Raz próbowałam go kisić sama – tak jak ogórki, trzeba jednak trafić na młody, z miękką białą skórką. Kisi się trochę długo, ale efekt wart cierpliwości.
Taki czosnek ma jeszcze dodatkową zaletę. Po zjedzeniu człek nie odstrasza przechodniów ani rodziny swoimi wyziewami.
A kiedy dodać ostrą paprykę? Może trzeba ją zjeść czekając aż się czosnek zagotuje, żeby zaostrzyć sobie apetyt na tę marynatę?
Pozdrawiam.
Ostrą paprykę dodać w pkt. 2 czyli z przyprawami i cukrem. Można – jak proponujesz – przegryźć też podczas tych prac ale wówczas trzeba mieć coś popicia dla złagodzenia szczypania na języku i podniebieniu. Dobry kieliszek chłodnego białego wina.
Przepraszamy za opustkę!
Właśnie zrobiłam kilka słoiczków wg podanego przepisu. Jak się zamarynują i zjemy pierwszy z nich to się podzielę wrażeniami smakowymi.
Pozdrowienia
Czekamy na opinię. Smacznego.