Rok na stole

Ile razy zastanawialiśmy się jaką potrawę przyrządzić na uroczysty obiad, czy na kolację dla przyjaciół? Dodatkowym utrudnieniem w dokonaniu takiego wyboru są pory roku. Tak, to prawda. Nie zawsze możemy dostać wszystkie składniki np. zimą. Ten problem dodatkowo zawęża listę potraw do przygotowania. Chcemy zjeść coś pysznego, a nie mamy pomysłu. Piotr Adamczewski i jego najnowsza książka „Rok na stole” służą apetycznymi podpowiedziami.

„Rok na stole” to poradnik dla każdego, kto chce jeść „smacznie, zdrowo, kolorowo”. W książce zaprezentowane są potrawy na każdą porę roku. Nie będzie już problemu z wyborem dania, które będzie zdrowe, ponieważ przygotowane ze świeżych składników. Korzystając z pomysłów Piotra Adamczewskiego, możemy jeść potrawy charakterystyczne dla pór roku.

Niezmiernie ważnym elementem w pisaniu książki, były porady dietetyków i lekarzy, z jakich korzystał autor. Przepisy opracowane są w taki sposób, aby dostarczały organizmowi, o każdej porze roku, niezbędnych składników odżywczych. Smacznie, nie zawsze oznacza zdrowo, a zdrowo, nie zawsze równoważy się z apetycznym wyglądem. Piotr Adamczewski zadbał o wszystkie te elementy. Połączył je w całość i nazwał. Składniki wykorzystywane w pichceniu, są świeże, więc i zdrowe, a co może nie najważniejsze, ale jakże kuszące, pięknie prezentują się na stołach. Wszystkie potrawy są sprawdzone, a efekt końcowy przygotowań, uwieczniony jest na zdjęciach umieszczonych w książce. Żeby ułatwić Państwu znalezienie czegoś odpowiedniego na daną okazję (np. Wieczór po gorącym dniu), całość jest podzielona nie tylko na pory roku, ale na podrozdziały. Oprócz smakowitych przepisów, autor serwuje nam dużo ciekawych informacji na temat składników, które wykorzystujemy w kuchni.